16 Ağustos 2013 Cuma

Otobüs Tutmasın,Mideniz Bulanmasın ! (Kurufasulyenin gücü adına) :)

Bayram bitişi pazar günü İstanbul'a gelmek için Gemlik otobüs terminalinde beklerken yanımıza bir bayan geldi,annemle sohbete başladılar.Ben kısacık tatilin bitmesinden duyduğum üzüntüyle sadece dinlemekle yetindim. Annemi otobüs fena tutar,midesi bulanır,halsizleşir konuşmak bile istemez.Konu ile ilgili konuşurken sözkonusu bayan anneme "keşke kurufasulye yutaydın" dedi kendine özgü şivesiyle :) Kadıncağız daha detaylı anlatınca,örnekler de verince tanıdıklarından cazip geldi bize de :) "Otobüse binmeden önce bir adet kurufasulyeyi hap gibi suyla yutuyorsun,hiç miden bulanmıyor" diye anlattı kadıncağız.Belki bileniniz vardır ama ben ilk defa duydum :)

5 yorum:

reyhane dedi ki...

Benim oğlumda da var bu sorun bunu bize de söylediler, henüz denemedik, deneyeceğiz

Banuca dedi ki...

Aaaa ilk defa duyduuuum... denemekte yarar var, nasılolsa zarar vermeden çıkar :))))

minik dedi ki...

reyhane;aslında bende de vardı,çay servislerinde kahve içiyorum,o bastırıyor mideyi

banu abla; :))))))) evet zarar vermeden çıkar

Yusuf ve Yunus`un annesi dedi ki...

ben de kuveyt, medıne arası yaklasık 14 saat otobusle gıdecegımızı duyunca normalde benı otobus tuttugu ıcın hemen eczaneye kostum. eczanede emzırdıgım ıcın sute gecmeyen bırsey varmı dıye sorarken adamın bırı duydu bızı ve fasulye yutmamı tavsıye ettı. ben de denemedım tabıı bebege zarar verır korkusuyla ılac da almadım yanı sonucta otobuse degıl de ucaga bınıp gıttık. Ama hep merak ettım deneyen var mı dıye. herkes duymus ama deneyen yok galıba

bahceperisi dedi ki...

Ben zencefili öneririm.Büyük ihtimalle,fasulye midede şişiyor.Hava yutan kişilerde iyi bir formül gibi duruyor.Sevgiler:)