10 Ocak 2015 Cumartesi

Sabrina - Audrey Hepburn İzledim (Sabrina - I watched Audrey Hepburn)
Güzel bir Cumartesi gününden merhaba,
Dün gece yine bir Audrey Hepburn filmi izledim;Sabrina...
Çok güzel,şirin,hoş bir filmdi.Audrey hayranlığım depreşti :)
Sabaha karşı izledim,mutlu mutlu uykuya daldım,iyi geldi bana.
Kısaca filmden bahsetmek gerekirse ;
Yönetmen : Billy Wilder
Oyuncular : Audrey Hepburn , Humphrey Bogart , William Holden , Martha Hyer ,
Walter Hampden
Senaryo : Billy Wilder , Ernest Lehman
Yapımcı : Billy Wilder
Samuel Taylor’un oyunundan uyarlanan bu romantik komedide, unutulmaz Audrey Hepburn, Sabrina’ya hayat veriyor. New York’un ve aslında Amerika’nın en zengin ailelerinden Larabee’lerin şöforü Fairchild’ın (John Williams) kızı olan Sabrina, küçük yaştan itibaren savurgan davetlerin gizli şahidi olarak büyümüş ve kendisine sanki hiç yaşamıyormuş gibi davranan ailenin uçarı sosyete çapkını küçük oğlu David’e (William Holden) platonik bir aşkla bağlanmıştır.
Sabrina 20 yaşına geldiğinde babası tarafından Paris’e gönderilir. Böylece hem David saplantısından kurtulacak, hem de dünyanın en ünlü aşçı okulundan mezun olacaktır.
İki yıl sonra geri döndüğünde Sabrina, yaşamı ve zevklerini öğrenmiş, çekici ve ‘modaya uygun’ bir hanımefendi olmuştur. Sabrina’nın karşıkonulmaz zerafeti ve büyülü havası, üç kez evlenip boşanmış olan ‘kadın avcısı’ David’i bir kaç dakika içerisinde fetheder.
Oysa David’in babası ve ailenin sayısız şirketini yöneten işkolik ağabeyi Linus (Humphrey Bogart) yeni iş planları ve bir şirket evliliği için David’i büyük şirketlerden birinin varisi olan Elizabeth’le (Martha Hyer) nişanlamışlardır. Bu yüzden David’in Sabrina’yla ilişkisi onlar için kabul edilmez bir durumdur. Linus, olayı çözmek için kendisi işe koyulur. David’i geçici olarak ‘devre dışı’ bırakır ve Sabrina’nın dikkatini dağıtmak için onu gezdirir ve flört eder. Tabii ki genç kadının cazibesi ve pırıltısı karşısında dikkati dağılacak olan kendisidir. İzleyenleriniz vardır belki,izlemeyenler için kiiii kesinlikle tavsiye ediyorum izlemenizi :)
bu linke tıklayıp hoş vakit geçirebilirsiniz.Bu kadına bayılıyorum,demiş miydim ? :)


Mutlu geçsin hafta sonunuz


Minik